AK SSK VÍTKOVICE

Seznam atletických školek

Víte, že ...

Pohyb chybí, PC her je nadbytek


To, co bylo dříve naprosto běžné (po návratu ze školy se šlo s kamarády hrát ven: na babu, na schovávanou či jiné pohybové a míčové hry), je dnes spíše vzácností. Možná to mají děti v dnešní době těžší. Několik TV programů běží celý den. Pokud jedna PC hra už není tak zajímavá, zkusí se další. Najednou nám den uběhl jako voda a z pohybových aktivit zbyl jen čas na přesun od TV k PC, popř. ke stolu s večeří. A tak to jde den za dnem. Na pohybové aktivity se často zapomíná. Děti si neosvojí základní pohybové návyky a potřebné pohybové dovednosti. Jsou tedy méně šikovné a nemají chuť se hýbat, protože jim to nejde. Pokud je donutíme k pohybu, často se pak zraní.

Jaké sportovní aktivity jsou pro děti nejvhodnější?

Pokud se pravidelně nevěnují sportu, ať už kolektivnímu, či individuálnímu, tak se snažte pro ně najít jakýkoliv sportovní kroužek, kterých je dnes v nabídce dostatek. Vždy ale vybírejte svědomitě ten , který bude vaše dítě bavit. Někdy budete muset bohužel vyzkoušet více variant, ale sport musí být pro vaše dítě především zábavou.

 

.............................................................................................................................................................................

 

Každé třetí dítě v ČR má nadváhu


Ráno pečivo namazané marmeládou, dopoledne sušenka, k obědu ovocné knedlíky a po večeři sladký popcorn u televize. Poznáváte jídelníček svého potomka? Sladká chuť je velmi příjemná všem dospělým a děti bohužel nejsou výjimkou. Nejen proto má v naší společnosti téměř každé třetí dítě problémy s nadváhou. Hlavní roli v oblasti stravování přitom hrají rodiče, kteří mají budoucnost svých dětí doslova ve vlastních rukou. Dítě je výkladní skříní rodiny, na které se zrcadlí genetika a především životní styl rodiny.

Možná by se vám mohlo zdát, že to s dětskou obezitou není tak horké. Vždyť vaše dcerka nemá ve školce žádnou silnější kamarádku a všichni synovi kamarádi hrají ve školních družstvech fotbal nebo hokej. Odborníci ale bijí na poplach a varují. Podle nejnovějších studií má v České republice problém s nadbytečnými kilogramy 20 – 30 % dětí, což je podobné množství, jako počet obyvatelů města Brna. Celosvětově pak „vede“ Amerika, kde dětská obezita dosahuje až 37 %, což početně odpovídá jedenácti Českým republikám. A čím dříve začne být dítě obézní, tím větší je šance, že ho budou kila navíc trápit po celý život.

Předpokládat, že dítě z tloušťky vyroste, je chyba. Obezita nepřišla ze dne na den, dítě se k ní postupem času jednoduše projedlo. Proto je důležité začít se změnou stravovacích návyků v rodině, a to co nejdříve. Pokud dítěti nevštípíte zdravý způsob života již v dětství, může v tomto uspěchaném světě řešit problémy přejídáním a mlsáním.

Sponzoři

logo siposan 175